Przejdź do treści
REKRUTACJA
1
3
5
3
Przejdź do stopki

Wycieczka na Potrójną

Treść

Dziś młodsi uczniowie szkoły uczestniczyli w wycieczce na szczyt Potrójna w Parku Krajobrazowym Beskid Mały. Impreza ta została zorganizowana dzięki Centralnemu Oddziałowi Turystyki Górskiej z Krakowa w ramach akcji Przewodnicy PTTK- dzieciom. Nic by się jednak nie wydarzyło gdyby nie nasz szkolny Przyjaciel- p. Janusz Cepcer- przewodnik beskidzki i opiekun Wolontariatu w CKZiU nr 2 w Wadowicach. 

Pan Janusz zorganizował całą wyprawę dla 25 uczniów różnych klas pod opieką nauczycieli i wolontariuszy z w/w szkoły. Gośćmi w czasie naszej wędrówki były dwie panie edukatorki z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. 

Z tak zacnym gronem, pod błękitnym niebem i w promieniach wiosennego słońca, wyruszyliśmy autokarem spod szkoły na Przełęcz Kocierską, skąd już pieszo zdobyliśmy szczyt Potrójna. W trakcie drogi panie edukatorki pokazywały nam ciekawe okazy roślin, ich rozpoznawanie i znaczenie, słuchaliśmy ptaków, podziwialiśmy panoramę. Zejście do Rzyk okazało się nie lada wyzwaniem, bo szlak obfitował w ,,głazy" i korzenie.

Wszyscy sobie świetnie poradzili i znowu usiedliśmy w wygodnym autokarze. Po 20 minutach czekał nan nas wspaniały obiad w Green Garden w Choczni, sponsorowany przez organizatorów. W trakcie przejazdu do Wadowic odbył się w autobusie krótki konkurs z wiedzy przyrodniczej, w którym WSZYSCY wygrali nagrody.

Wycieczka była wyśmienitą okazją do odpoczynku, rozmów, nawiązania nowych relacji i sprawdzenia swojej kondycji przed wakacjami.

Baaardzo dziękujemy wszystkim organizatorom i opiekunom i liczymy na więcej...

55677