Przejdź do treści
REKRUTACJA
1
3
5
3
Przejdź do stopki

Rekolekcje szkolne 2023

Treść

Wielki Post wielkimi krokami zbliża się do Wielkanocy, a my już jesteśmy gotowi wewnętrznie na świętowanie.

We wtorek, 28 marca, mieliśmy w naszej szkole dzień rekolekcyjny.

Z samego rana udaliśmy się do Kaplicy Chrystusa Króla w naszej parafii i tam dokonało się to co najważniejsze…czyli sakrament pokuty. Wielu z nas oczyściło swe dusze z brudu grzechu, który gdzieś zalegał w zakamarkach serc. Wysłuchaliśmy też nauki rekolekcyjnej ks. Roberta, który doradził nam, co zabrać ze sobą na drogi życia, aby bezpiecznie dotrzeć do nieba. Przeżyliśmy również Drogę Krzyżową, aby z cierpiącemu Jezusowi oddać to, co w naszym życiu jest trudne i bolesne. Posileni Komunią Świętą wróciliśmy do szkoły. Na odchodne dostaliśmy „słodkie witaminy” na wzmocnienie osłabłych ciał. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Janowi z wszelką życzliwość, kapłańską posługę w konfesjonale i gościnne przyjęcie nas w progi Parafii św. Piotra, gdzie mogliśmy przeżyć chwile wielkopostnej refleksji oraz spotkania z Jezusem Miłosiernym i Eucharystycznym.

Druga część dnia miała charakter warsztatowy. Tworzyliśmy makiety Drogi Krzyżowej, palmy oraz inne cuda, które przypominają nam o nadchodzących świętach wielkanocnych. A, że to wszystko jest prawdą, mamy dowody w postaci zdjęć…

To relacja s. Grażyny, która była organizatorką tego dnia. Bardzo jej dziekujemy za trud, cierpliwośći pracę, obiecując wdzięczną pamięć przy wielkanocnym stole.

55677