Przejdź do treści
REKRUTACJA
1
3
5
3
Przejdź do stopki

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i Ja” w naszej szkole- styczeń

Treść

Kolejne zadania w ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i Ja” już za nami 😊 Uczniowie pracowali wytrwale zarówno przed i po feriach zimowych. Oto krótkie relacje z wykonanych zadań:

• Klasy: IV Sp, III Pdp, I Pdp, VII-VIII Sp – stworzyły słownik obrazkowy: - Klasa IV Sp wykonała słownik polsko-litewski z wyrazami związanymi z nazwami budynków oraz artykułów spożywczych. - III Pdp poznała podstawowe zwroty oraz pochodzenie niektórych słów. Uczniowie zagłębiali się w historię języka greckiego i dowiedzieli się, iż wile słów z różnych dziedzin są pochodzenia greckiego. - Uczniowie I Pdp wykonali słownik polsko-szwedzki związany z przyrządzaniem zapiekanek, które własnoręcznie zrobili podczas zajęć z gospodarstwa domowego. - VII-VIII Sp wykonała sownik polsko-duński ze słownictwem związanym z rodziną i pomieszczeniami w domu.

• Klasy: IV-V-VII-VIII U, I UA, V UA, V-VI Sp – wykonały zadanie 4 z projektu. Odpowiadające na pytanie: „Co koniecznie trzeba zobaczyć w wybranym państwie?”. Uczniowie poszczególnych klas obejrzeli prezentacje multimedialne, stworzyli własne gazetki przedstawiające zdjęcia najciekawszych budowli, obiektów, zabytków, miejscowości z których słyną poszczególne kraje.

• Klasa IV UA zapoznała się z zapisem słownym cyfr w języku ukraińskim (cyrylicy), ćwiczyła wymowę oraz dokonywała obliczeń z wykorzystaniem liczydła.

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli za ciekawe pomysły dotyczące realizacji projektu!!!

55672