lis 11
2021

Dziś 11 listopada!

Nasi uczniowie w ciągu tygodnia, który mija, przygotowywali się do uroczystych obchodów tego święta. We wtorek i we środę kolejni uczniowie uczestniczyli w warsztatach patriotycznych w Muzeum Miejskim w Wadowicach. Oddajmy głos p.Natalii:

Wczoraj i dziś (8.11 i 9.11) wybraliśmy się na warsztaty „Listopadowa tradycja” do Muzeum Miejskiego w Wadowicach. W pierwszej części uczniowie usłyszeli bardzo ciekawy wykład o symbolach narodowych oraz tradycjach związanych z obchodzeniem Święta Niepodległości, a następnie wykonali piękne kotyliony, które potem dumnie nosili na piersi. Na koniec każdy mógł się wykazać swoją wiedzą historyczną rozwiązując quiz i krzyżówkę. Było to bardzo wzbogacające doświadczenie.

W czasie warsztatów

Nasze materiały

Pilnie pracujemy…

Prezentacja

Pamiątki po mieszkańcach Wadowic

A oto druga grupa, też na warsztatach:

Zaczynamy…

Trzeba skorzystać z pomocy…

Teraz czas na flagi…

Oto mój kotylion!

Oto nasze flagi!

A teraz czas na zajęcia na terenie szkoły, w przeddzień święta.

W czasie pracy w grupach

Prezentacja prac i zdobywcy nagród

Śpiewamy piosenki patriotyczne

Uczestnictwo w akcji ogólnopolskiej- godz. 11.11- Śpiewamy hymn!

 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.