paź 11
2021

Teatralne spotkanie z historią

Dziś uczniowie klasy VII i VIII mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny w ramach projektu I-teatr. Oto opis treści spektaklu:

Jego bohaterką jest współczesna dziewczynka, dziesięcioletnia Zosia, mieszkająca na łódzkich Bałutach. Dziecko spędza wakacje w domu pod opieką ekscentrycznej ciotki Róży i zaczyna poznawać miasto z innej perspektywy, dzięki dziwnej przyjaźni z nową koleżanką, Rutką. Nowa towarzyszka zabaw jest wysłanniczką ze świata, który już nie istnieje – dzięki niej bohaterka a wraz z nią widzowie spektaklu, przeżywa emocjonalną podróż w przeszłość.

Trudna sztuka, trudna treść, a przeżycia osobiste naszych uczniów po odbiorze spektaklu również były mieszane. Dziękujemy aktorom i twórcom z Teatru Lalek Arlekin z Łodzi za możliwość przyjrzenia się czasom wojny z innej perspektywy.

Kadr ze spektaklu

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.