cze 20
2021

Wycieczka do Tyńca

7 czerwca wszyscy uczniowie szkoły wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Tyńca. Spotkaliśmy się tam z historią i tradycją regionu, w najstarszym kompleksie klasztornym w Polsce.

Młodsza grupa miała okazję uczestniczyć w warsztatach: W czasach smoka wawelskiego. Wtedy dzieci odkryły zabytki związane ze wzgórzem tynieckim, a także poznały tajemnicze dzieje miejsca sprzed fundacji klasztoru. W czasie warsztatów plastycznych uczestnicy wykonali naczynia i ozdoby z gliny.

Starsza grupa poznawała dzieje pisma i książki na warsztatach pt.: Od tabliczki po e-booki, czyli historia książki. W czasie warsztatów uczestnicy poznali dzieje książki, a następnie z gęsim piórem mogli spróbować swych sił w kaligrafii otrzymując certyfikat Skryby Klasztoru.

Następnie wszyscy zwiedziliśmy opactwo z przewodnikiem poznając ciekawostki z życia zakonników, perełki architektoniczne miejsca i zabytki piśmiennictwa. Nie obyło się bez zakupów w sklepiku przyklasztornym.

Drugą częścią naszej wycieczki był ,,pobyt gastronomiczny” w Czernichowie. Lody, ciacha, burgery, frytki… i słońce, leżaki! Wypoczynek!

Wycieczka okazała się wspaniałą okazją do podsumowań, śmiechu, wspólnego śpiewania, nawet życzeń urodzinowych! Po prostu było wspaniale.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.