maj 16
2021

Spacer śladami św. Jana Pawła II po Wadowicach

Tydzień temu, 10 maja, w blasku wiosennego słońca, uczniowie szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na niezwyczajny spacer po Wadowicach- szukaliśmy, odkrywaliśmy i poznawaliśmy ślady pozostałe po życiu wielkiego Polaka- św. Jana Pawła II w naszym- jego mieście… a było to tak:

Dom rodziny Karola Wojtyły

Spacer rozpoczęliśmy od progu Muzeum Domu Rodzinnego Karola Wojtyły, ponieważ tu wszystko się zaczęło…

Cukiernia z kremówkami

Następnie posłuchaliśmy pięknej opowieści p.Magdy, jak to z tymi kremówkami było…

Później, w pięknych okolicznościach przyrody i przy wygodnej ławeczce, na dziedzińcu I LO w Wadowicach, poznaliśmy ucznia gimnazjum- Karola Wojtyłę. Jak przystało na brać uczniowską- usiedliśmy z Lolkiem w jednej ławce, widać to na zdjęciach.

Przy i na ławeczce…

Uczniowie przy bramie I LO

Dalsza część spaceru to przyjemny chłód parkowej alei wśród drzew. Idąc pod górę, po wielu schodach, dotarliśmy do Klasztoru na Górze Karmel. Tam posłuchaliśmy ciekawej historii, opowiedzianej przez p. Madzię i … ruszyliśmy dalej.

Przy Klasztorze na Karmelu

W Klasztorze na Karmelu

Teraz zbliżaliśmy się już do końca naszego spaceru, dlatego nadszedł czas na LODY i WYPOCZYNEK. Wszystko to było zapewnione w Parku Miejskim i przy restauracji Galicjanka. Za spacer bardzo dziękujemy organizatorom, bo BYŁO WSPANIALE!!!

Pycha…

I to jaka pycha…

No nie powiem Wam jaka pycha… bo jem!

 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.