mar 04
2020

Kopalnia węgla kamiennego nie ma dla nas tajemnic

Dziś uczniowie z klas IV- VIII SP i I-III BR wraz z nauczycielami udali się do Zabrza do Muzeum Górnictwa Węglowego, sztolni Królowej Luizy. Wraz z przewodnikami poznawali budowę chodnika kopalni, charakter pracy górników, ich zwyczaje dawniej i dziś. Niespodzianką było spotkanie z świętą Barbarą, jej opowieść i … poczęstunek cukierkami. Na koniec frajdą okazała się przejażdżka Karlikiem wraz z maszynistą – autentycznym pociągiem górniczym. Wrażenie zrobił również zjazd windą na głębokość ok. 40 m.

Prezentem Skarbnika- przewodnika była grudka czarnego złota, wybrana przez każdego własnoręcznie.

Przed muzeum

Gotowi!

… dziewczyny też!

Koń tutaj ?!

Niektórzy śpią…

Co ja tutaj robię ?!

Helo !

Wysiadamy!

To już koniec?

Wsiadamy do windy kopalnianej

To naprawdę działa!

Wiecie kim jestem?

Czekamy na pociąg

No dalej, raz, dwa…

Na tle kolejki Karlik

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.