gru 02
2019

MDON 2019

Dziś był dzień szczególny- święto naszej szkoły. Już czternasty (!) raz z kolei uświetnialiśmy obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszym mieście. Zaproszonych Gości: przedstawicieli władz powiatowych, dyrektorów placówek oświatowych i opiekuńczych, rodziców, opiekunów, nauczycieli i uczniów podjęliśmy wraz z gospodarzem miejsca- księdzem proboszczem- w kaplicy kościoła parafialnego pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

Rozpoczęcie Mszy św.

Powitanie

Zebrani Goście

Msza św koncelebrowana przez zaproszonych kapłanów, wzbogacona śpiewem i modlitwą przygotowanymi przez s. Grażynę, p. Kingę i p. Wojtka, została odprawiona w intencji wszystkich pełno- i niepełnosprawnych.

Śpiewem chwalmy Pan

Psalm w wykonaniu Mateusza

Modlitwa wiernych

Procesja z darami

Procesja z darami

Procesja z darami

Następnie w podziemiach świątyni pokazaliśmy wszystko co potrafimy najlepiej: wzruszające przedstawienie pt.: ,,Imieniny u św. Mikołaja”, taniec, śpiew, słowo mówione okraszone refleksją i humorem oraz bajkową dekorację i kostiumy jak z teatralnej garderoby. Wszystko to dzięki p. Iwonce, p. Madzi i p.Basi.

Zaczynamy…

Pozdrowienia od Mikołaja

Śpiewamy…

… deklamujemy…

…czarujemy…

…bawimy…

Nadszedł czas na popis naszych Gości, Darczyńców, Rodziców i… uczennice.

Gość nr 1: p.Dawid Kawłatow, pokazał jak zdobyć serca widzów akrobacjami ze szklanką, pucharkiem i nie tylko- aplauz zebranych było słychać chyba w … niebie u św. Mikołaja.

Początek prezentacji

Jedna z atrakcji

Moment kulminacyjny pokazu

Komu, komu…

Zdrowie, samo zdrowie!

Gość nr 2: wodzirej z … poprowadził niesamowitą zabawę, zresztą popatrzcie sami.

Zabawa, zabawa!

Hulaj dusza…!

Wszyscy do tańca!

Kręcimy, kręcimy!

Jedzie pociąg z daleka!

Dalej w tany!

Ręce w górę!

To się nazywa zabawa

Wszyscy potrafią

Darczyńcy: piekarnie, cukiernie, zakłady usługowe, produkcyjne z miasta i okolic przygotowali przepyszne ciasta, drożdżówki i inne smakołyki, mniam!

Ciacho!

Pączki!

… i jeszcze raz ciacho…

Rodzice: upiekli najlepsze ciasta na świecie!

Ciasta od Mam

Uczennice: były kelnerkami jakich nie ma żadna restauracja!

Kelnerki

 

 Czy można coś dodać do obchodów święta, żeby wyszło lepiej?!

Nie, i dlatego

BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.