lis 08
2019

Święto naszej Ojczyzny

Dziś wszyscy uczniowie odświętnie ubrani: galowo lub biało- czerwono, uczestniczyli w uroczystym spotkaniu z okazji zbliżającego się dnia 11 listopada. P. Basia wprowadziła nas w tematykę dzisiejszego święta piękną piosenką o naszej Ojczyźnie- domu, rodzinie, historii i tradycji.

Ojczyzna to…

Narodowi bohaterowie, kluczowe momenty z naszych dziejów w obrazach czołowego animatora polskiego- Tomasza Bagińskiego, to kolejny moment naszego spotkania. Okazało się, że film animowany wzbudził w wielu uczestnikach duże emocje.

Na ekranie wyświetlany film, na pierwszym planie uczniowie

Oglądamy film

O godz. 11.11., wraz z innymi uczniami innych szkół odśpiewaliśmy uroczyście hymn narodowy.

Odśpiewanie hymnu narodowego

To był wstęp do wyczekiwanego koncertu pieśni patriotycznej- wspomagani tekstem i muzyką gromkimi głosami śpiewaliśmy piosenki na różne sposoby- solo, w duecie, nawet chórem z całą klasą.

Wspólne śpiewanie

…ochotniczki na scenie

…Chór klasy I BR

… Występ solowy

Wzruszający wspólny występ najstarszych i najmłodszych

Było uroczyście, podniośle, ale i radośnie i …swojsko!

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.