Gru 03
2018

XIII Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole

Dziś, tradycyjnie, obchodziliśmy ten dzień jako święto naszej szkoły i naszych Gości. O godz. 9.00, w kaplicy kościoła parafialnego pw. św. Piotra w Wadowicach, ks. proboszcz wraz z zaproszonymi kapłanami odprawił Mszę Św. Wspaniała oprawa muzyczna liturgii zwróciła uwagę wszystkich przybyłych.

Następnie p.Dyrektor i nasi uczniowie przywitali Gości w podziemiach kościoła- uczniów, przedszkolaków, nauczycieli z przedszkoli, ze szkół specjalnych i integracyjnych, rodziców i opiekunów oraz przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych.

Nastrojowy montaż słowno- muzyczny, ze współudziałem widowni, wprowadził nas w uroczyste podsumowanie Przeglądu Kreatywności i Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnościami nt.: ,,Boże Narodzenie w oczach dziecka”. Każdy Uczestnik konkursu miał możliwość zobaczenia swojej pracy na tle innych, odebrania pamiątkowego dyplomu i paczki- niespodzianki. Niektórzy zdobyli miejsca na podium, wspaniałe nagrody i dyplomy.

Na zakończenie odbyła się radosna zabawa integracyjna w rytmach znanych przebojów, przeplatana konkursami, poczęstunkiem i wspólnymi rozmowami.

Huczne obchody tej uroczystości mogły odbyć się dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Wadowickiego i licznych sponsorów: piekarni Kokosek, Kruk, Lempart, Zakładów Skawa, Maspex.

Honorowymi gośćmi byli: Starosta p. E. Kurdas, przewodnicząca Rady Powiatu p. Zofia Kaczyńska, wicestarosta p. B. Smolec, dyrektor Delegatury w Wadowicach Kuratorium Oświaty w Krakowie p. M. Nitka, dyrektor PPP w Wadowicach p. dr N. Rykowska, dyrektor PPP w Makowie Podhalańskim p. R. Spisak- Sowa.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.