Lut 13
2018

Doświadczenia z fizyki są ciekawe !

Oto relacja p. Dominiki z dnia 9.02.: ,,W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III gimnazjum zgłębiali tajniki fizyki. Dziewczęta i chłopcy z dużym zainteresowaniem obserwowali oraz samodzielnie wykonywali doświadczenia i eksperymenty: stworzyli obwód elektryczny, obserwowali ciecz przeczącą prawom fizyki (ciecz nienewtonowską), podziwiali znikający styropian, zrobili cytrynowo – tęczowe wulkany, próbowali umieścić jajko w butelce, zrobili sztuczny śnieg z pampersa oraz obserwowali co dzieje się z jajkiem po dłuższej kąpieli w occie. Postawienie uczniów w roli badacza, eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń, emocji i radości a jednocześnie sprawiło, że uczyli się odkrywając to, co nieznane a zarazem fascynujące.”

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.