Paź 24
2017

Wycieczka do Centrum Jana Pawła II w Krakowie

Dziś uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Wcześniej jednak ksiądz Artur pokazał uczestnikom wycieczki Myślenice- miejsce bliskie jego sercu. Mogliśmy zobaczyć i poznać historię parafii w Myślenicach, gdzie skarbem jest cudowny obraz Matki Bożej Myślenickiej, rynek tego miasteczka i okolice.

Następnie dotarliśmy do Krakowa, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe zabudowania centrum JP II- Nie lękajcie się! Bazylika, jej bogate wnętrze i symbolika, zachwyciły wszystkich. Dwa dni temu obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie Naszego Wielkiego Rodaka, dlatego ta pielgrzymka miała dla nas takie szczególne znaczenie. Na zakończenie każdy z nas wyjechał lub wyszedł na wieżę widokową Sanktuarium, skąd podziwialiśmy panoramę Krakowa.

Bardzo dziękujemy księdzu Arturowi za poprowadzenie nas tak osobiście swoimi ścieżkami i pokazanie pięknego miejsca związanego z św. Janem Pawłem II.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.