Maj 18
2017

Żywa lekcja przyrody

16 maja, zaledwie 2 dni temu, mieliśmy wspaniałych, maleńkich, ekscytujących gości. Oto relacja p. Marty- nauczyciela biologii:

W dniu 16 maja odwiedzili nas mili goście z Krakowa wraz ze swoimi przyjaciółmi- owadami. Zobaczyliśmy świerszcze, szarańczę wędrowną. Dużo emocji wzbudził samiec modliszki- Krystian. Mogliśmy z bliska poznać owady, które w perfekcyjny sposób potrafią się ukryć przed drapieżnikami. To patyczak oraz piękny, zielony liściec.

Najwięcej emocji wzbudził karaczan madagaskarski, którego mogliśmy dotknąć, a nawet potrzymać na ręce. Poznaliśmy też Franka i Franię, czyli straszaki diabelskie. Naszą żywą lekcję przyrody uzupełnił pokaz najpiękniejszych motyli oraz żuków.

Było ciekawie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z ciekawymi zwierzętami.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.