Kwi 20
2017

Wspólna praca, wspólny sukces

Uczniowie klasy III ZSZ uczestniczyli w warsztatach na terenie Zespołu Szkół CKU w Radoczy. Oto sprawozdanie p. A. Pietraszewskiej z przebiegu zajęć:

19 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Radoczy odbyły się warsztaty pieczenia Radoczańskiego Jabłecznika – wypieku wpisanego na Listę Produktów Tradycyjnych, których pomysłodawczynią i organizatorką była pani Anna Pietraszewska – nauczyciel przedmiotów zawodowych. Uczniowie klasy III ZSZ – cukiernik z Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach pod czujnym okiem swoich koleżanek z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół CKU w Radoczy – Dominiki Góry i Izabeli Łopaty zapoznali się z historią powstania Radoczańskiego Jabłecznika jako wyrobu tradycyjnego oraz jego recepturą, a następnie w dwóch grupach przystąpili do pracy, której efektem były upieczone i udekorowane jabłeczniki.

Uczestnicy warsztatów, każdy na miarę swoich możliwości, solidnie, rzetelnie i z pasją godną podziwu pracowali podczas kolejnych etapów tworzenia ciasta. Prowadzące grupy oprócz demonstrowania poszczególnych czynności, cierpliwie odpowiadały na pytania, poprawiały ewentualne niewielkie pomyłki i pokazywały lepsze rozwiązania. Współpraca między uczniami obu szkół układała się bardzo dobrze.

robimy nadzienie

Po zakończonych pracach odbyła się degustacja przygotowanego deseru, a tempo w jakim znikały jego porcje mogło świadczyć tylko o jednym – wspólnie upieczono wyśmienity wyrób.

Uczennicom Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – Dominice i Izabeli – bardzo dziękujemy za zaangażowanie w prowadzenie zajęć, a uczniom z klasy III ZSZ – cukiernik życzymy zdania egzaminu zawodowego i w przyszłości tworzenia takich pysznych ciast jak podczas warsztatów. Sukces gwarantowany!

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.