Mar 16
2017

Z historią za pan brat…

Dziś w naszej szkole działo się Mocium panie, działo się… Oto relacja p. Ewy:

Dzisiaj  mieliśmy przyjemność gościć już po raz trzeci Grupę Rekonstrukcyjną  „  Arkona” z Torunia, która w bardzo przystępny sposób i z ogromnym poczuciem humoru przedstawiła inscenizację historyczną pt. „ Rzym i Galia w starożytności”. Chętni uczniowie mogli przymierzyć oręż starożytnych: zbroje, hełmy, podnieść tarcze i miecze. Inni mogli wziąć udział w tworzeniu tzw. „ żółwia rzymskiego” czyli słynnej formacji bojowej. Ta żywa lekcja historii to była dla nas jednocześnie powtórka naszych wiadomości jak i doskonała zabawa.  Na koniec spotkania odbył się konkurs wiedzy, w którym nagrodą były rzymskie denary.

nasz rycerz

nasz rycerz

bitwa

bitwa

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.