Gru 06
2016

Dziś się szkolimy… i bawimy!

Dziś spotkaliśmy się z wyjątkowym gościem… nawet dwoma.

W klasach odwiedził nas św. Mikołaj-  przyniósł prezenty dla każdego- większe, mniejsze, ale zawsze miłe. Każdy miał okazję poczuć co to znaczy być obdarowanym i obdarowującym. Paczuszki przygotowywali w tajemnicy koledzy kolegom lub rodzice uczniom. Radości i wzruszeń było wiele- mamy nadzieję, ze wszyscy zasłużyli…

paczki

Równie oczekiwanym gościem był dziś pan ratownik medyczny, który na zaproszenie p. Dyrektor przeprowadził w naszej szkole dla wszystkich uczniów szkolenie z tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej. Oto relacja p.Kasi:

,,W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Odwiedził nas ratownik medyczny z SOR Wadowice, pan Tadeusz Dubel, który uświadomił nam na czym polega jego praca. Przypomniał jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomił wszystkich, że najważniejsze są „pierwsze minuty” i przedstawił kolejność wykonywania poszczególnych czynności, po czym przypomniał telefony alarmowe.ratownik

Pan ratownik omówił również zasady postępowania w nagłych przypadkach. Dzięki  temu wiemy już jak postępować w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Ratownik opowiadał, a my zadawaliśmy mnóstwo pytań m.in. zachowania się podczas skaleczeń i krwotoków, omdleń, złamań, poparzeń skóry i innych. Otrzymaliśmy wiele cennych rad, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Pan ratownik obiecał, że zorganizuje nam warsztaty, podczas których wykonamy ćwiczenia na fantomie.”

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.