Gru 05
2016

Powiatowe obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole

„Dni coraz krótsze, wkrótce zima nastanie, to czas najlepszy na ciepłych uczuć okazywanie…”

Po raz kolejny- jedenasty- uczniowie naszej szkoły obchodzą swoje święto. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypadający na dzień 3 grudnia jest okazją, by przypomnieć wszystkim, iż niepełnosprawni są wśród nas. To także czas bycia razem. Wspólna Msza św., rozmowy, zabawa, a także prezentacja talentów uczniów z różnymi niepełnosprawnościami z terenu naszego powiatu, to główny cel corocznych obchodów.

Uroczystą Mszę św. w kaplicy przy Kościele św. Piotra Apostoła koncelebrowali ks. prałat Stanisław Jaśkowiec, proboszcz Bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach, ks. Krzysztof Strzelichowski, proboszcz parafii św. Wojciecha w Mucharzu oraz ks. Artur Czepiel, katecheta naszej szkoły. Wśród wiernych można było dostrzec także tych, którzy nie są bezpośrednio związani z naszą szkołą, placówkami czy instytucjami, z którymi współpracujemy. To dorosłe już osoby niepełnosprawne lub ich opiekunowie, ale też rodzice z małymi dziećmi, które jeszcze nie rozpoczęły edukacji. Wszyscy mieli okazję wsłuchać się w słowa naszego księdza Artura- słowa podziękowania, przeprosin i podziwu skierowane do dzisiejszych bohaterów dnia.

W podziemiach Kościoła, na prawdziwej scenie, w zimowej scenerii zaprezentowali się nasi uczniowie. Wiersze, piosenki, multimedialna prezentacja zrobiły duże wrażenie na przybyłych. Nasi aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami, a to był tylko początek…

nasi szkolni artyści

Kolejny bowiem punkt to artystyczne występy gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zechcieli razem z nami spędzić czas i pokazać nam swoje talenty w ramach IV Przeglądu Kreatywności i Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,,Zima w gestach, słowach i dźwiękach”. Uczestnikami byli uczniowie z SOSW w Kaczynie, SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach, Zespołu Szkół Publicznych w Brzeźnicy, Przedszkola nr 3 w Wadowicach. Po raz pierwszy gościliśmy uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Brzezince.

uczestnicy Przeglądu

uczestnicy Przeglądu

Wszyscy uczestnicy, bez wyjątku otrzymali paczkę od św. Mikołaja i pamiątkowy dyplom. Uwieńczeniem obchodów była wspólna zabawa prowadzona przez wolontariuszy Oratorium im. św. Jana Bosko z Oświęcimia.

Dobra zabawa

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele zarządu Starostwa Powiatowego w Wadowicach, dyrektorzy instytucji gminnych i powiatowych, dyrektorzy placówek oświatowych i opiekuńczych z terenu powiatu, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń.

Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy za przybycie, dziękujemy także naszym sponsorom, firmie P&T,  MASPEX,  ARKA, KAMP, piekarniom KRUK, LEMPART, STRYSZÓW, ZEMANEK, ZGUD,cukierni KOKOSEK.

Na koniec dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom i …zapraszamy za rok!

Wasze występy dzisiaj pokazały, że jesteście zdolni do wielkich rzeczy jeżeli tylko nie pozwolicie , by pokonał Was lęk przed własną słabością.

redakcja: I. Porzycka

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.