Lis 11
2016

Święto Niepodległości

W dniu wczorajszym uczniowie klas I, II ,III ZSZ, pod opieka p. Ewy i p. Małgosi, przygotowali cykl imprez z okazji dzisiejszego święta.

Młodzi aktorzy rozpoczęli od uroczystego apelu, przedstawiając w pigułce historię walk o niepodległość. Przypomnieli najważniejsze postacie, daty i wydarzenia z burzliwych dziejów naszej Ojczyzny.

Następnie odbył się krótki konkurs oceniający obecność barw narodowych na sali. Każdy z uczestników, który miał taki element na sobie otrzymał mały upominek.

Pani Ewa wraz z uczennicą klasy III ZSZ zaprosiła wszystkich do mini koncertu karaoke z okazji zbliżającego się święta. Zgłaszali się soliści, duety i jeden mini chórek. Z pomocą prezentacji multimedialnej z tekstem i muzyką, występujący mieli okazję zaśpiewać pieśni i piosenki prezentowane rzadko na scenie szkolnej. Wyszło wspaniale, a odważni otrzymali nagrody.

Na zakończenie przedstawiciele klas uczestniczyli w rywalizacji wykonując zadania o charakterze artystycznym oparte o tematykę patriotyczną. Najmłodsi mieli wykonać makijaż w barwach narodowych, a starsi popisywali się umiejętnościami wiernego kopiowania i odwzorowania trudnych kształtów godła narodowego. Wszyscy bawili się świetnie i mamy nadzieję, że dzisiejsze święto spędzą jako młodzi, świadomi i dumni Polacy.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.