Lis 08
2016

Program zdrowotny w naszej szkole

Nasza szkoła przyłączyła się do kampanii edukacyjno – informacyjnej nt. profilaktyki zakażeń wirusem HPV w Małopolsce. Miesiąc listopad będzie bogaty w spotkania, podczas których pani Gosia (nasza szkolna pielęgniarka) i pani Kasia przeprowadzą krótkie warsztaty połączone z wykładem na temat wirusa brodawczaka ludzkiego oraz wskażą młodzieży działania profilaktyczne, które zwiększają szanse na uniknięcie zakażenia. Zorganizujemy również spotkanie dla rodziców, by wzbogacili wiedzę w tym temacie. Młodzież i rodzice biorący udział w kampanii otrzymają ulotki oraz książeczki edukacyjne. Pod koniec miesiąca uczniowie przygotują gazetkę tematyczną i umieszczą ją na korytarzu szkolnym. Realizator Programu Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie. Program finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Opracowała: Katarzyna Kasperek

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.