Paź 19
2016

Bardzo miła wizyta niespodziewanych Gości

Dziś w naszej szkole miało miejsce niezwykle miłe spotkanie z gośćmi pochodzącymi z bardzo daleka…

Młodzież klasy III ZSZ, pod opieką p.Kasi, przygotowała piękny apel z okazji obchodów Dnia Walki z Głodem. Młodzi aktorzy przygotowali spektakl, który miał być atrakcją dla uczniów szkoły. Okazało się jednak, że na widowni zasiedli również wychowankowie ZSS nr 102 z Poznania wraz z opiekunami. Niespodziewani goście to wyróżnieni w konkursie uczniowie szkoły z Poznania, którzy są w trakcie kilkudniowej wycieczki do Małopolski. Świetnie się złożyło, że mogli gościć u nas z wizytą przy okazji poznawania miasta rodzinnego Jana Pawła II.

Goście zostali przyjęci małym poczęstunkiem- oczywiście kremówką i soczkami z miejscowej firmy. Następnie zwiedzili naszą szkołę.  Mieli później okazję poznać osiągnięcia i sukcesy wadowickich uczniów z lat ubiegłych w trakcie prezentacji multimedialnej. Brali również czynny udział w apelu- wspólnie z nami ,,studiowali” mapę Polski określając położenie Poznania i Wadowic.  W ciszy i skupieniu obejrzeli wzruszający spektakl uczniów ZSZ i wraz ze wszystkimi poznali zasady racjonalnego planowania zakupów żywności. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy okolicznościową piosenkę i wymieniliśmy drobne pamiątki  i upominki.

Mamy nadzieję, że wizyta choć była niespodzianką, okazała się wspaniałym przeżyciem i atrakcyjnym punktem wycieczki naszych Gości, a w kolejnych dniach życzymy im cudownych wrażeń z wizyty w Małopolsce.

 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.