Cze 14
2016

Kraków tak samo, ale inaczej…

Dziś mieliśmy okazję zobaczyć i przeżyć Kraków patrząc oczami i sercem ks. Artura. A bylo to tak…

Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły zawodowej wraz z wychowawcami i pod opieką przewodnika- ks. Artura, wyjechali na wycieczkę do Krakowa. Pogoda wspaniała i uśmiechy na twarzy zapowiadały świetny wyjazd. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie dostępnych dla niewielu- zakamarków Archidiecezjalnego Seminarium Duchowego. Ksiądz Artur wprowadził nas w zamknięty świat uchylając rąbka tajemnicy swoich młodzieńczych lat. Następnie śladami żaków i profesorów krakowskich przeszliśmy plantami do Kolegiaty św. Anny i na Rynek, oglądając wcześniej okno papieskie w Pałacu Biskupim. Wśród tłumu gości z całego świata uczestniczyliśmy w otwarciu Ołtarza Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej i machaliśmy trębaczowi grającemu hejnał z wieży o godzinie 12.00. Następnie ,,musieliśmy” spałaszować posiłek w restauracji Mc’Donalds. Zadowoleni, bo syci, ruszyliśmy Drogą Królewską na Wawel. Tam pod profesjonalną opieką przewodnika ks. Artura, poznawaliśmy najdawniejsze i najcenniejsze pamiątki naszej narodowej historii, przechowywane i udostępniane w Katedrze Wawelskiej. Oczywiście nie zabrakło czasu na zdjęcia, zakup pamiątek i odpoczynek w promieniach wiosennego słońca.

Wycieczka okazała się bardzo udana, pokazała nam stolicę Małopolski od innej, nieznanej wcześniej strony. Bardzo dziękujemy Księdzu Arturowi za poprowadzenie trasy i pomoc w przygotowaniu wyjazdu!

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.