Cze 03
2016

Cała Polska czyta dzieciom… w Wadowicach

Dziś uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej mieli okazję uczestniczyć w zajęciach czytelniczych w Bibliotece Miejskiej w Wadowicach. Zajęcia z cyklu ,,Cała Polska czyta dzieciom” prowadzone były z gościem- introligatorem, który przybliżył słuchaczom tajniki związane ze składaniem i oprawą książki.A oto relacja p. Iwony, uczestniczki spotkania:

,,W dniu 03 czerwca odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną w Wadowicach. Pani Joanna, właścicielka Firmy Introligatorskiej opowiedziała nam w jaki sposób powstają książki. Uff, nie wiedzieliśmy, że to takie  skomplikowane…cięcie, składanie, szycie, klejenie, oprawianie. Zdecydowanie wolimy ten efekt końcowy, a więc… czytanie. Obejrzeliśmy też wystawę prac plastycznych uczniów ze szkoły na ulicy Sienkiewicza. Bardzo ładne, gratulujemy Wam!”

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.