Maj 10
2016

Wyjazd do Auschwitz Birkenau

Dziś klasa III gimnazjum wraz z wychowawczynią i panią uczącą historii mogła zwiedzić szczególne muzeum i przeżyć spotkanie z historią w jej najczarniejszym wymiarze- odbyła lekcję muzealna w KL Auschwitz- Birkenau. Dzięki projektowi edukacyjnemu MCEAH uczniowie uczestniczyli w programie ,,Trudne- Proste Słowa” realizowanym na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. W trakcie pobytu wszyscy mieli okazję skonfrontować swą wiedzę nabytą w trakcie lekcji j. polskiego i historii- z zastaną rzeczywistością. Każdy na swój sposób zobaczył i rozumiał fakty z czasów zagłady i na pewno nigdy nie zapomni o tej lekcji…

W drugiej części pobytu w Oświęcimiu mieliśmy okazję spojrzeć na miasto z wieży zamkowej i dowiedzieć się więcej o tym skrawku polskiej ziemi, naznaczonym bogatą i nie tylko tragiczną przeszłością.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.