Maj 09
2016

Dzień UE- to dziś

W dniu dzisiejszym Samorząd Uczniowski pod opieką p. Małgosi i p. Ewy przygotował kolejne spotkanie związane z ogólnopolskimi obchodami. Tym razem wszyscy przypomnieli sobie o głównych symbolach Unii Europejskiej, jej członkach i charakterystycznych cechach poszczególnych państw. Mieliśmy okazję usłyszeć i zaśpiewać ,,Odę do radości”- co wyszło nam znakomicie (nawet panie w sekretariacie słyszały). Następnie krótki quiz z wiedzy o członkach Unii wyłonił Omnibusa w temacie.

W drugiej części zajęć mieliśmy okazję współzawodniczyć w pracy grupowej- 6 grup przygotowało plakat tematyczny w oparciu o wiedzę i swoje umiejętności. Na koniec przyznano nagrody za współpracę i …strój w barwach unijnych. Było bardzo pouczająco, wzniośle i… wesoło!

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.