Kwi 27
2016

Byliśmy w teatrze, ale jakoś inaczej…

Dziś siedzieliśmy w pracowni komputerowej inaczej niż zwykle: rzędy krzeseł, zaciemniona sala, wszyscy uczniowie i panie… Spektakl teatralny…

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie ,,ITEATR dla szkół”. Jest to autorski projekt TVP, który oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. W ramach projektu ITEATR, spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć i przeżyć spektakl z Teatru Andersena w Lublinie pt.: ,,Baśń o zaklętym kaczorze”. Wspaniałe widowisko zainteresowało wszystkich obecnych. Teraz w ramach lekcji na różnych przedmiotach będziemy mieli okazję przeanalizować i zrozumieć elementy profesjonalnie przygotowanego spektaklu teatralnego. A same wrażenia estetyczne pozostaną długo w naszej pamięci.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.