Kwi 22
2016

Dzień Ziemi 2016 w naszej szkole

Dziś klasa I gimnazjum pod opieką p.B. Widlarz przygotowała bardzo interesujący apel z okazji Dnia Ziemi obchodzonego dziś na całym świecie. Uczniowie w krótkich tekstach poetyckich zachęcali do ochrony piękna naturalnego wokół nas oraz naprawiania szkód wcześniej wyrządzonych naszej Ziemi. Starannie przygotowana dekoracja i elementy scenografii podkreślały wagę słów uczniów. Dopełnieniem występu były świetne prezentacje multimedialne pokazujące ogrom zniszczeń naszej palnety, a z drugiej strony piękno zapierające dech w piersiach. Publiczność w skupieniu i wyjątkowej ciszy odebrała przekazywane treści. Jestem przekonana, że taki dzień i takie spotkanie zasieje ziarno refleksji i dzialania we wszystkich słuchaczach. Oby…

Po apelu Samorząd Uczniowski pod opieką p. Ewy Gawlik- Salepy i Małgorzaty Piwowarczyk zorganizował krótki spacer po okolicy z możliwością zebrania nieczystości i odpadków szpecących wiosenny krajobraz. ,,Sprzątanie Ziemi” to akcja, która w naszej szkole jest systematycznie podejmowana i przynosi realne efekty- kilkanaście worków śmieci zebranych z najbliższego otoczenia, jednoczenie otwarcie trawników, zagajników i klombów na prawdziwe panowanie Wiosny! GRASZ W ZIELONE? GRAM!!!

Jeszcze jedno, nasze relacje z działań ekologicznych można również zobaczyć na ogólnopolskim portalu: Kluby naszej Ziemi

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.