Kwi 21
2016

Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował- u nas w szkole…?

Dziś uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w „żywej” lekcji historii na temat rycerstwa i historii oręża polskiego XVII W. Spektakl ten został wykonany przez aktorów z Agencji Widowisk Historyczno-Edukacyjnych „Arkona” z Torunia. Przybliżyli oni uczniom najważniejsze wydarzenia i daty z okresu od II połowy XVI wieku do końca wieku XVII (od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego). Odbyła się również prezentacja oręża: pełna zbroja husarska, kolczugi, hełmy, szable, broń palna (repliki). Przedstawiono ekspozycję replik przedmiotów użytku codziennego z XVII w. Uczniowie mogli oglądać i przymierzać elementy uzbrojenia. Wzięli również udział w quizie sprawdzającym zdobyte przez nich wiadomości. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe, bite na miejscu monety. Wszystko okraszone niepowtarzalnym dowcipem…. Na koniec przedstawienia nastąpił wystrzał z broni czarno-prochowej, repliki pistoletu skałkowego z XVII w. Nawet uczniowie z sąsiedniej szkoły zainteresowali się niezwykłą okazją demonstrowania wystrzału.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.